Vítejte

Tattoozone

Home / O tetování

O tetování

Umělecké tetování a péče o něj…

Existuje více způsobů, jak pečovat o nové tetování. Všechny Vás většinou přivedou ke stejnému cíli. Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitně vyhojenému tetování. Každý způsob má nějaké výhody i nevýhody.
Naše metoda je prověřená mnohaletou praxí v tattoo byznysu a je odzkoušená na našich vlastních tělech. Netvrdíme, že je jediná správná a nejlepší, ale tvrdíme, že ji používáme pro ošetřování svých vlastních tetování, a to k naší plné spokojenosti.

Jak pečovat o nové tetování

1.

Ochrannou fólii – krytí (není nezbytné) odstraňte po 2 hodinách a tetování omyjte vlažnou vodou a mýdlem. Nejde-li krytí lehce odstranit, nejdříve je namočte. Po omytí tetované místo osušte čistým ručníkem, nebo ubrouskem. Dbejte na čistotu, abyste zabránili získání infekce.

2.

Po osušení na tetované místo aplikujte slabou vrstvu hojivého krému (Vaselinum Album, Calcium Panthotenikum nebo B panthen Plus). Aplikaci masti opakujte v průměru 2x denně (ráno, večer). Tetování udržujte stále vláčné.

3.

Na tetování se mohou, ale také nemusí vytvořit stroupky. Stroupky nestrhávat a tetované místo neškrábat! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování už jen dle potřeby (pokud bude suché) výživným pleťovým krémem (doporučujeme s obsahem vitamínu E), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.

<

4.

V období hojivého procesu nedoporučujeme delší koupání , návštěvu sauny a solárního zařízení a rovněž provádění náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu hojivého procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a aplikací masti. Vezměte prosím na vědomí, že působením času, UV zářením a rovněž stárnutím pokožky může dojít na tetování k určitým změnám. Pečujte proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů, obsahujících vitamín E.

Pár dobrých rad

– Použijte jen jemné mýdlo (např.dětské). Tetování doporučujeme jemně omývat právě zmíněným dětským mýdlem (ale pozor – pouze lehce namydlenou dlaní), následně opláchnout, osušit a mazat až do doby, kdy z tetovaného místa samovolně odpadnou stroupky.

Doporučujeme mast:

VASELINUM ALBUM (získáte ve studiu)
B PANTHEN
CALCIUM PANTOTHENIKUM
– Do základního vyhojení, tj. zhruba 5-7 dní, opakujte výše popsané kroky (lehké omývání vodou s následnou aplikací masti) jak již uvedeno výše, 2x až 3x denně. V tomto období tetované místo ničím nepřelepujte, chraňte před slunečním zářením, solárním zařízením a rovněž před delším máčením ve vodě (krátké sprchování neškodí).

– Ponechejte volný průběh hojivému procesu, místo neškrábejte a stroupky nestrhávejte.

– Po opadnutí stroupků udržujte povrch tetovaného místa stále vláčný až do úplného vyhojení, tj. 2-3 týdny. Rovněž nedoporučujeme po celou dobu hojení navštěvovat saunu, lázně a další místa, kde hrozí získání jakékoliv INFEKCE.

– Při delším pobytu na slunci (opalování, pobyt u moře) doporučujeme tetování (samozřejmě i již dávno vyhojené) chránit opalovacím krémem se silným UV filtrem.

Během hojení neužívejte antibiotika.
Nikdy na tetování neaplikujte Framykoin!
Tetovací potřeby
Téměř vše dovážíme ze zahraničí. Některé pomůcky si necháváme na zakázku vyrábět od specializovaných firem. Můžeme si tak přesně specifikovat naše požadavky. I to přispívá ke kvalitnímu tetování.

Dále používáme jednorázové chirurgické rukavice, pouze lékárenskou destilovanou vodu, antibakteriální mýdlo, samozřejmostí jsou barvy, jednotlivě balené sterilní tetovací a piercingové jehly, kalíšky na barvu a papírové ručníky – vše na jednorázové použití.

To get the latest update of me and my works

>> <<